Ayvalık Organik, “sadece bebeklere, anne veya anne adaylarına değil herkese organik” anlayışıyla çalışan, organik ürünlerin sergilendiği online bir pazar yeridir.

Ayvalık Organik, organiğin sadece bebeklere ve anne adaylarına değil de herkese ulaşmasını amaçlayan, uzun süre İngiltere’de yasayan akademisyen bir anne ve babanın hayata geçirdiği bir projedir.

Organik üretiminde Avrupa’nın adeta arka bahçesi olan ülkemizde organik ürünlerin insanlara ulaşması aşamasında bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Türkiye’deki organik üreticisi ürünlerini pazarlamada sorunlar yaşarken, tüketici de görece pahalı ve dağınık olan bu sektörde istediği ve güvenebileceği organik ürüne kolayca erişmekte zorlanmaktadır. Türkiye’de var olan yerli, yabancı bütün organik ürünleri bir araya getiren bir platformun bu aksaklıkları çözmede ilaç etkisi yapacağını düşünüyoruz. Bu platform sayesinde sertifikalı organik üreten ya da satan herkesin ürününü doğrudan pazarlayabileceği güvenilir bir platforma kavuşurken, nihai tüketici de aradığı her ürüne kolaylıkla erişmis olacaktir.

Biz Ayvalık Organik olarak, organik bilincini arttırmaya yönelik çeşitli etkinlikler ve projelerle Türkiye’deki her kesime ulaşmaya çalışarak sosyal sorumluluk ve sağlıklı yaşamı destekleme amaçlarımızı gerçekleştirmeyi umuyoruz. Ayrıca bu projemiz ile doğayı koruyan adil üretimin ve doğa ile uyumlu yaşamın desteklenmesi hususlarını gözeten organik sektörünün büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Daha saglikli yarinlar için herkese organik!..